Poker Online w Polsce

News & Announcements

This group has no current announcements

Poker Online w Polsce: Wszystko o Texas Hold’em

Poker online w Polsce cieszy się niesłabnącą popularnością, a Texas Hold’em to bez wątpienia najbardziej popularna wersja gry poker online na świecie. Stało się to głównie za sprawą wysokiej rangi turniejów pokerowych transmitowanych w telewizji, których zwycięzcy wygrywają astronomiczne kwoty pieniędzy, licznych seriali i filmów nawiązujących do pokera (np. Piłkarski poker online), a także nieskomplikowanych zasad same gry, których może nauczyć się nawet początkujący. Czym więc charakteryzuje się poker gra online?

●     na początku krupier rozdaje wszystkim graczom po dwie karty własne, które są widoczne tylko dla trzymających je w ręku graczy.

●     w trakcie kolejnych rund krupier wykłada na stół pięć kart, które są widoczne dla wszystkich graczy.

●     każde wyłożenie karty wspólnej na stół poprzedzone jest rundą licytacji, jeśli gracz chce pozostać w grze musi zasilić pulę taką samą ilością żetonów co jego przeciwnicy.

●     aby stworzyć najlepszy układ złożony z pięciu kart każdy gracz może skorzystać z dowolnej ilości kart odkrytych oraz tych trzymanych w ręku.

●     grę wygrywa ten zawodnik, który posiada najsilniejszy rangą układ pokerowy.

Jak widać zasady gry online poker nie należą do skomplikowanych i może się ich nauczyć każdy w przeciągu kilku minut. Dopiero chęć osiągnięcia poziomu zaawansowanego w pokerze wymaga więcej wysiłku, opanowania nowych taktyk i bacznego obserwowania przeciwników.

Podstawowe Zasady Pokera Texas Hold’em

Przed rozpoczęciem gry w pokera Texas Hold’em warto poświecić kilka minut i poznać reguły gry. W tej odmianie pokera każdy z graczy przy stole otrzymuje po 2 zakryte karty własne, które są widoczne wyłącznie przez ich właścicieli. Dodatkowo na stół wykładanych jest 5 kart wspólnych, które są widoczne dla wszystkich graczy. Zadaniem pokerzystów przy stole jest ułożenie jak najwyższego rangą układu pokerowego przy pomocy dostępnych kart własnych i wspólnych, wykorzystując ich dowolną kombinację (1 karta własna + 4 karty wspólne, 2 karty własne + 3 karty wspólne lub 5 kart wspólnych).

Texas Hold’em posiada cztery warianty gry, które różnią się od siebie limitami zakładów:

1.    Limit Texas Hold’em - wysokość zakładów jest z góry ustalona w każdej licytacji.

2.    No Limit Texas Hold’em - maksymalna kwota zakładów może wynosić tyle, ile wynosi kwota na stole.

3.    Pot Limit Texas Hold’em - limit zakładów ogranicza się do aktualnej wysokości puli.

4.    Mixed Texas Hold’em - tutaj poker gry online Limit Texas Hold’em oraz No Limit Texas Hold’em przeplatają się ze sobą.

Przebieg Gry Texas Hold’em

Najlepszym sposobem na naukę gry Texas Hold’em jest poświęcenie minimum kilku godzin na ćwiczenia praktyczne. Efektywną metodą na naukę gry bez limitu czasowego jest gra w bezpłatne wersje pokera Texas Hold’em (np. poker online kurnik). Bezpłatne gry są dostępne bezpośrednio z poziomu przeglądarki lub po instalacji darmowego oprogramowania.

Zakłady

Grę Texas Hold’em charakteryzuje „dealer button” wskazujący rozdającego w każdej rundzie. Pierwszym obowiązkowym zakładem, jaki wpłaca się w grze jest tzw. mała ciemna i wpłaca go pierwsza osoba siedząca bezpośrednio za graczem rozdającym. Kolejny gracz wpłaca tzw. dużą ciemną - zakład o wartości zazwyczaj dwukrotnie wyższej niż mała ciemna. W kolejnym etapie gry każdy z uczestników otrzymuje 2 karty własne. Następnie zaczyna się licytacja, która rozpoczyna się od gracza na pozycji „under the gun”.

Obstawianie

W Texas Hold’em obowiązuje kilka ruchów takich jak spasowanie, czekanie, stawianie, sprawdzenie lub przebicie. Możliwości tych ruchów zależą od ruchów poprzednich graczy, na przykład, aby przebić zakład należy uzupełnić pulę o zakład wyższej wartości niż poprzednik.

Przed Flopem

Gdy biorący udział w rozgrywce pokerzysta otrzyma karty własne, może albo sprawdzić, albo przebić dużą ciemną. Pierwszy z graczy, który licytuje na tym etapie może przebić, sprawdzić lub spasować. To jak wygląda obstawianie może różnić się w zależności od wersji gry Texas Hold’em, jednak licytacja w grze trwa do momenty gdy gracze wyrównają swoje zakłady.

Flop

Kolejnym etapem jest wyłożenie trzech wart wspólnych, które nazywa się „flopem”. Licytacja po flopie jest rozpoczynana przez pierwszego gracza, który siedzi za rozdającym w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara.

Turn

Następnym etapem gry jest wyłożenie kolejnej odkrytej karty wspólnej zwanej tzw. turn lub fourth street. Tuż potem następuje licytacja w porządku podobnym jak w poprzednim etapie gry.

River

Przedostatnim etapem gry jest wyłożenie ostatniej wspólnej karty tzw river. Po tym ruchu znów rozpoczyna się licytacja, którą rozpoczyna gracz siedzący za rozdającym.

Porównanie kart

Następuje porównanie kart. Wygrywa ten pokerzysta, który posiada najsilniejszy układ złożony z pięciu kart. Zwycięzca zgarnia całą pulę i można już przystąpić do następnego rozdania. Dealer button przesuwany jest do następnego gracza, wpłacane są zakłady, a graczom rozdawane są karty.

Jak Grać w Pokera za Darmo

Granie w pokera za darmo nigdy nie było prostsze. Dostępność urządzeń mobilnych, komputerów oraz połączenia z Internetem sprawiła, że w pokera można grać praktycznie o każdej porze dnia z dowolnego miejsca na świecie. Jedną z możliwości jest pobranie aplikacji pokerowej np. PokerStars i wypróbowanie darmowych gier, w których nie ryzykuje się utraty pieniędzy, gra jest dostępna do limitu i pozwala na nauczenie się zasad gry w ekspresowym tempie.

Create a site like this for your own group.
Take a Tour or Sign Up

Members

Events

January 2021
 
« »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Poker Online w Polsce

Powered by GroupSpaces · Terms · Privacy Policy · Cookie Use · Create Your Own Group