News and Announcements

Ekstra sanketur

  • Monday, 13th May 2019 at 5:30pm - 9pm
    Location: Metro station DR Byen

    For dem der ikke kan deltage på søndagens sanketur så får du en ekstra chance mandag den 13…

    • 1 person attended

Sensommertur

  • Saturday, 21st September 2019 at 10am - 4pm Sunday, 22nd September
    Location: Esrum sø

    Fra d.21-22/9 har vi som vanen tro vores sensommertur. Turen sidste år til Esrum sø

    • 6 people are attending

Reparations- og klargøringsweekend hos Søren

  • Saturday, 15th June 2019 at 10am - 4pm Today, 16th June
    Location: Enhjørningen/Holbæk

    Fra d.15-16/6 har vi fået audiens hos Søren i Holbæk, hvor formålet er at…

    • 3 people attended

Sanketur på Amagerfælled

  • Sunday, 12th May 2019 at 10am - 12pm
    Location: Amagerfælled

    Kære Qajaq-fælle Bestyrelsen har igen været i tænkeboks, ift. at lave sjove og spændende…

    • 4 people attended

Generalforsamling 2019 og forårsrengøring

  • Sunday, 24th March 2019 at 12pm - 6pm
    Location: Qajaq København, Enhjørningen bastion (klubhuset)

    Indkaldelse til ordinær Generalforsamling 2019

    • 12 people attended

Luciaoptog i qajaq

  • Thursday, 13th December 2018 at 4pm - 8pm
    Location: Københavns Havn

    Kom og vær med når der ros luciaoptog i Københavns Havn den 13. december…

    • 3 people attended

Foredrag med Svend Ulstrup

  • Tuesday, 20th November 2018 at 7pm - 9pm
    Location: Enhjørningens Bastion

    Kære qajaqfæller

    Bestyrelsen ønsker igen i år at få inspirerende med et spændende…

    • 10 people attended

Sensommertur

  • Saturday, 22nd September 2018 at 10am - 4pm Sunday, 23rd September
    Location: Esrum sø

    Kære Qajaqfæller! 

    Vores sensommertur går i år til Esrum sø, med mulighed for både kano…

    • 6 people attended

Qajaq, Cortado og Croissant

  • Sunday, 13th May 2018 at 12pm - 12pm Sunday, 30th September
    Location: Enhjørningen

    Kære kajakfæller!

    • 3 people attended

Generalforsamling 2018

  • Sunday, 18th March 2018 at 12pm - 6pm
    Location: Qajaq København, Enhjørningen bastion (klubhuset)

    Indkaldelse til ordinær Generalforsamling 2018

    • 12 people attended

QK julefrokost

  • Saturday, 20th January 2018 at 5pm - 2am Sunday, 21st January
    Location: Enhjørningens Bastion

    Julefrokost i Enhjørningen

    • 8 people attended

Foredrag - Livet ved Slædepatruljen Sirius

  • Thursday, 16th November 2017 at 7pm - 9pm
    Location: Café Rabes Have

    Kære Qajaqfæller!
    Så er det blevet tid til efterårets foredrag, denne gang omhandlende…

    • 7 people attended

20 års jubilæum!

  • Saturday, 30th September 2017 at 2pm - 8pm
    Location: Enhørningens Bastion

    I år er det 20 år siden Qajaq København kom til verden og det skal naturligvis…

    • 5 people attended

Fælles rotur

  • Saturday, 2nd September 2017 (all day)
    Location: Kongelunden

    Så er det tid til årets fællestur!


    Vi mødes ved Enhjørningen kl.12 og ror…

    • 3 people attended

4-DAY CHALLENGE (4/4)

  • Sunday, 11th June 2017 at 2pm - 5pm
    Location: Klubhuset Enhjørningen

    Vi…

    • 3 people attended

4-DAY CHALLENGE (3/4)

  • Sunday, 21st May 2017 at 2pm - 5pm
    Location: Klubhuset Enhjørningen

    Vi…

4-DAY CHALLENGE (2/4)

  • Sunday, 7th May 2017 at 2pm - 5pm
    Location: Klubhuset Enhjørningen

    Vi…

    • 1 person attended

4-DAY CHALLENGE (1/4)

  • Saturday, 22nd April 2017 at 2pm - 5pm
    Location: Klubhuset Enhjørningen

    Vi…

    • 1 person attended

Renovering af kajakker - klubkajakker og private

  • Saturday, 29th April 2017 (all day)
    Location: Ågerupvej 15, Bredetved, 4300 Holbæk

    Kære Qajaq'er

    • 5 people attended

Generalforsamling 2017 og forårsrengøring

  • Sunday, 26th March 2017 at 12pm - 5pm
    Location: Café Rabes Have og klubhuset Enhjørningen

    Generalforsamling 2017

    • 13 people attended

Qajaq København Medlem

Powered by GroupSpaces · Terms · Privacy Policy · Cookie Use · Create Your Own Group