News and Announcements

4-DAY CHALLENGE (4/4)

  • Sunday, 11th June 2017 at 2pm - 5pm
    Location: Klubhuset Enhjørningen

    Vi…

    • 1 person is attending

4-DAY CHALLENGE (3/4)

  • Sunday, 21st May 2017 at 2pm - 5pm
    Location: Klubhuset Enhjørningen

    Vi…

4-DAY CHALLENGE (2/4)

  • Sunday, 7th May 2017 at 2pm - 5pm
    Location: Klubhuset Enhjørningen

    Vi…

    • 1 person attended

4-DAY CHALLENGE (1/4)

  • Saturday, 22nd April 2017 at 2pm - 5pm
    Location: Klubhuset Enhjørningen

    Vi…

    • 1 person attended

Renovering af kajakker - klubkajakker og private

  • Saturday, 29th April 2017 (all day)
    Location: Ågerupvej 15, Bredetved, 4300 Holbæk

    Kære Qajaq'er

    • 5 people attended

Generalforsamling 2017 og forårsrengøring

  • Sunday, 26th March 2017 at 12pm - 5pm
    Location: Café Rabes Have og klubhuset Enhjørningen

    Generalforsamling 2017

    • 13 people attended

Julefrokost i Qajaq København

  • Saturday, 21st January 2017 at 5pm - 11pm
    Location: Klubhuset Enhjørningen

    Julefrokost i…

    • 3 people attended

Lucia i Qajaq

  • Tuesday, 13th December 2016 at 4pm - 7:30pm
    Location: Afgang fra Kayak Republic

    Vær med til hyggelig kajaktur i Københavns Havn når der den 13. december 2016 afholdes Santa…

Den Store Københavnertur

  • Sunday, 23rd October 2016 at 10am - 8pm
    Location: Kayak Republic, Børskaj 12, 1221 København

    Den store Københavnertur arrangeres af Kayak Republic som inviterer kajakklubber og kajakroer…

Foredrag: Fra København til Istanbul i kajak

  • Wednesday, 16th November 2016 at 7pm - 9pm
    Location: Rabeshave Café

    Lars Simonsen og famile har roet fra København til Istanbul i kajak. Lars kommer til Qajaq…

    • 11 people attended

Bygge- og båldag

  • Saturday, 8th October 2016 (all day)
    Location: Klubhuset Enhjørningen

    Qajaq København gentager sidste års succes med grøn sløjd, men…

    • 7 people attended

Sensommertur

  • Saturday, 3rd September 2016 (all day)
    Location: Lokalitet afventer

    Turbeskrivelse afventer, men husk at sætte kryds i kalenderen allerede nu.

    • 3 people attended

Kulturhavn 2016

  • Sunday, 28th August 2016 at 10am - 5pm
    Location: Islands Brygge

    Traditionen tro deltager Qajaq København ved Kulturhavn.

    Ved Kulturhavn fremvises…

    • 2 people attended

Sjællands nordkyst i Qajaq

  • Saturday, 30th April 2016 at 12pm - 12pm Sunday, 1st May
    Location: Hornbæk / Gilleleje

    Dette er den endelige plan:

    Qajaq - KBH Qlubtur april 2016
    Modificeret til ny…

    • 1 person attended

Overnatningstur: Sjællands nordkyst i Qajaq

  • Saturday, 28th May 2016 at 12pm - 3pm Sunday, 29th May
    Location: Hornbæk havn, Sjællands nordkyst

    Qajaq - KBH Qlubtur maj 2016
    Modificeret til ny strækning:…

    • 2 people attended

Generalforsamling og forårsrengøring

  • Sunday, 3rd April 2016 at 12pm - 5pm
    Location: Klubhuset Enhjørningen

    Generalforsamling 2016
    Hermed indkaldelse til…

    • 12 people attended

Julefrokost

  • Saturday, 9th January 2016 at 5pm - 11:59pm
    Location: Hos Frits på Spontinisvej 20F

    BEMÆRK: Flyttet til Frits lune stue på Spontinisvej 20F

    Kære Qajaq'er

    Nu…

    • 5 people attended

Grøn sløjd

  • Saturday, 31st October 2015 at 9am - 5pm
    Location: Qajaq København

    Qajaq København afholder kursus i grøn sløjd lørdag den 31/10. Vi begynder med samlet…

    • 11 people attended

Sensommertur til Esrum Sø

  • Saturday, 29th August 2015 at 2pm - 3pm Sunday, 30th August
    Location: Esrum Sø

    Sensommerturen går i år til Esrum Sø i Nordsjælland. Se programmet nedenfor.

    • 6 people attended

Forsommertur

  • Sunday, 7th June 2015 at 12pm - 6pm
    Location: Qajaq København

    Kom og være med nå Qajaq København afholder fælles forsommertur søndag den 7. juni 2015.

    • 1 person attended

Qajaq København Medlem

Powered by GroupSpaces · Terms · Privacy Policy · Cookie Use · Create Your Own Group