INSKEN Business Training (IBT) : Budgeting

  • Sunday, 21st August 2016 at 8:30am - 5:30pm
  • Monday, 22nd August 2016 at 8:30am - 5:30pm
  • Tuesday, 23rd August 2016 at 8:30am - 5:30pm
  • Wednesday, 24th August 2016 at 8:30am - 5:30pm
  • Thursday, 25th August 2016 at 8:30am - 5:30pm
  • Monday, 29th August 2016 at 8:30am - 5:30pm
  • Tuesday, 30th August 2016 at 8:30am - 5:30pm
  • Monday, 19th September 2016 at 8:30am - 5:30pm
  • Tuesday, 20th September 2016 at 8:30am - 5:30pm
  • Monday, 26th September 2016 at 8:30am - 5:30pm
  • Tuesday, 27th September 2016 at 8:30am - 5:30pm
  • Thursday, 29th September 2016 at 8:30am - 5:30pm
  • Friday, 30th September 2016 at 8:30am - 5:30pm
  • Monday, 10th October 2016 at 8:30am - 5:30pm
  • Tuesday, 11th October 2016 at 8:30am - 5:30pm

Location: (Seluruh Malaysia - RUJUK KETERANGAN)

This event is in the past.



Pengenalan

Belanjawan adalah elemen yang penting dalam perniagaan kerana ia merupakan perancangan khusus untuk melaksanakan transaksi dalam perniagaan terutamanya yang melibatkan kos atau kewangan. Kegagalan mengenalpasti elemen yang berkaitan dengan perancangan belanjawan boleh menyebabkan pengurusan organisasi yang lemah bagi jangka masa pendek mahupun panjang. Program ini bertujuan memberi panduan bagaimana menyediakan belanjawan yang lebih sistematik dan berkesan.

Di akhir kursus, peserta akan dapat:

  • Mengenalpasti jenis-jenis belanjawan

  • Menguruskan pelaburan stok/ inventori

  • Mengira ‘break-even point’, anggaran keuntungan dan margin

Apa yang dipelajari:

  • Pengurusan kewangan dan akaun

  • Pengurusan dan kawalan stok/inventori

  • Analisis kos

 Untuk mendaftar, sila ke laman web rasmi INSKEN:

www.insken.gov.my/pendaftaran


ANJURAN
:-

Institut Keusahawanan Negara (INSKEN)
Tingkat 2, Menara Surian, 
No. 1, Jalan PJU 7/2, 
Mutiara Damansara, 
47810 Petaling Jaya,
Selangor Darul Ehsan

Tel: +603-7848 8800
Faks: +603-7848 8900

Category:
Education - Workshop

Comments

Who's coming? See all

No responses yet.

Export to your calendar


BizMalaysia.net

Powered by GroupSpaces · Terms · Privacy Policy · Cookie Use · Create Your Own Group